0 ürün - 0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0
0 ürün - 0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0

KingKORG NEO
Synthesizer / Vocoder
KDV Dahil :39.600
39.600
Havale/EFT :39.600
Favorilere Ekle
KingKORG NEO
Fiyatı düşünce haber ver

100TL ve Üzeri
Kargo Ücretsiz

% 100 Güvenli
Alışveriş

2 Yıl Distribütör
Garantisi

Tüm Sorularınız İçin
0(212) 249 86 36

İade & Değişim
Garantisi

Vade Farksız
3 Taksit

Ultra-realistik Virtual Analog sesler
Performans gücü, olağanüstü sesler

 

Beğenilen ve güçlü bir Virtual Analog synth olan KingKORG, yeni taze sesler, harika bir vocoder, tam boyutlu 37-tuş kompakt bir klavye ve yenilenmiş bir dış görünüm ile geri döndü.

 

Kendi liginde yer alan, sanal bir analog synth olan KingKORG NEO ile tanışın. Günümüzün müzisyenleri için tasarlanan bu kompakt güç merkezi, klasik analog synth düzenini hızlı, sezgisel düzenlemeyle birleştirerek eşsiz bir derinlik ve esneklik düzeyi sunar. XMT ses motoru, 37 tam boyutlu tuş takımı, dinamik vocoder ve kullanıcı dostu özellikleriyle KingKORG NEO sadece bir synthesizer'dan daha fazlasıdır; yeni ses alemlerini keşfetmeyi ve müzikal yaratıcılığın sınırlarını zorlamayı arzulayan sanatçılar için kapsamlı bir araçtır.

 

 

Güçlü ses motoru esneklik de sunar

 

KingKORG NEO, XMT sanal analog ses motorumuza sahiptir. XMT, eXpanded Modeling Technology (genişletilmiş modelleme teknolojisi) anlamına gelir ve operasyonda basitlik sağlarken geniş bir ses dizisi sunmak için yaratılmıştır.

 

Ses işçiliği için zahmetli osilatör ayarlarının yapıldığı günler geride kaldı. KingKORG NEO bu süreci önceden ayarlanmış algoritmalarla kolaylaştırır. Farklı osilatör türleri ve miktarlarının özenle tasarlanmış bu kombinasyonları, zengin ve sahneye hazır tonları kolaylıkla şekillendirmenize olanak tanır.

 

Çeşitli tonal ihtiyaçlara yönelik talebi karşılayan KingKORG NEO, çeşitli osilatör algoritmaları ile ön yüklü olarak gelir. Klasik sawtooth ve square wave analog synthesizerlara özgü daha karmaşık noise patternlerine ve PCM/DWGS'ye kadar uzanan bu synthesizer, çeşitli müzikal ihtiyaç ve tercihleri karşılayacak şekilde donatılmıştır.


 

Modellenmiş ikonik filtrelerle karakter oluşturma

 

KingKORG NEO'nun kalbinde, synthesizerların benzersiz sonik karakterini tanımlamada bir temel taşı olan titizlikle tasarlanmış filtre bölümü yatmaktadır. KingKORG NEO'yu, her bir sesi üretmenize farklı bir tat katan, analog modellemenin gerçekten parladığı bir yer olan çeşitli filtrelerle donattık.

 

KingKORG NEO'nun filtre koleksiyonu ses tasarımcıları için bir hazinedir. Sesleri hassas ve kolay bir şekilde şekillendirmenize olanak tanıyan çeşitli temel analog model filtrelerinin türlerini kapsar. Ve burada da durmadık. 70'lerin - güçlü lead'ler ve derin baslar için tercih edilen - ikonik analog monofonik synth'lerini yansıtan filtreleri titizlikle modelledik. Ayrıca 80'lerin new era döneminden canlı polifonik synth'lerin özünü ve Korg'un kendi MS-20 analog synth'inin efsanevi filtrelerini de ekledik.


Bu filtrelerin en büyüleyici özelliklerinden biri, klasik analog sentezin ayırt edici özelliği olan rezonansı artırdığınızda self-osciallate özelliğidir. Bu özellik, ruhani dokular yaratmaktan, güçlü yankılanan tonlar oluşturmaya kadar ses olasılıklarıyla dolu bir dünyanın kapılarını açıyor.

 

 

Vocoder sihirbazlığı

 

KingKORG NEO synth, ön panelinde dengeli bir XLR girişi ile donatılmıştır ve sağlam, yüksek kaliteli bir mikrofon içerir. Bu setup sizi anında vocoder dünyasına dalmaya davet ediyor.

 

KingKORG NEO'nun vocoder merkezinde, özel vocoder makinelerine rakip olacak şekilde gelişmiş 16-bant bir filtre bulunmaktadır. Bu güçlü özellik, klasik vocoder tonlarını oluşturmanıza olanak tanır, ancak bu yalnızca başlangıçtır. Filtre frekansını formant kaydırma fonksiyonuyla değiştirerek ve her bandın seviyesini ve panını hassas bir şekilde ayarlayarak, benzersiz ve orijinal seslerin kapılarını açarsınız. İster vintage bir cazibeyi ister çağdaş bir havayı hedefliyor olun, bu vocoder her türe veya tarza zahmetsizce uyum sağlar.

 

Ve dahası da var – KingKORG NEO esnekliği yeniden tanımlıyor. Timbre B, geleneksel mikrofon girişine bir alternatif sağlayarak modülatör olacak şekilde ustaca kullanılabilir. Bu sayede, vocoder efektinin synth sesiyle kusursuz bir şekilde harmanlanmasına olanak tanıyarak sınırsız bir ses keşfinin önünü açıyor.

 

Ayrıca, üç osilatörün (A ve B tınıları) her biri, mikrofon girişi için kaynak olarak ayrı ayrı seçilebilir. Bu benzersiz özellik, hem yenilikçi hem de büyüleyici bir tını füzyonu yaratarak zengin bir ses ve enstrüman karışımını sentezlemenizi sağlar.

 

 

Çağdaş müzik ortamına uyarlanabilen dahili preset programlar

 

KingKORG NEO'nun 200 adet sahneye hazır preset programdan oluşan kapsamlı kütüphanesi, modern müzik yapımcıları için oluşturulmuştur. Bu presetler SYNTH, LEAD ve BASS gibi sekiz kategoriyi kapsar ve her tarz için mükemmel sesi bulmaya yönelik sezgisel bir bağlantı şekli sunar.

 

 

Ustaca hazırlanmış efektler

 

KingKORG NEO, her biri altı farklı efekt türü sunan üç ana efekt slotuyla sesinizi geliştirir.

 

PRE FX slotu, distortion ve amfi simülatörü gibi efektlerin keskinliğini getirir. MOD FX, parçalarınıza phaser, chorus ve tremolo'nun klasik cazibesini katıyor. Geniş atmosferler yaratmak için REV/DELAY slotu, hall delay ve modülasyon delay dahil ortam efektleri sunar. Ayrıntılı ince ayar için FX kontrol düğmeleriyle tamamlanan, her slot için ön paneldeki özel kadranlar sayesinde bu efektleri ayarlamak ve seçmek kolaydır.

 

 

Sanal yama özelliği

 

KingKORG NEO'nun yenilikçi Sanal Yama sistemi ile MS-20 gibi klasik synthesizerların ruhunu kucaklayın. Bu sezgisel özellik, synthesizerlar'ın fiziksel olarak yamalanmasının esnekliğini dijital çağa getiriyor. Her tını için mevcut altı Sanal Yama atamasıyla, EG, LFO veya joystick hareketleri gibi kontrol sinyallerini pitch ve cutoff dahil temel ses parametrelerine sanal olarak bağlayabilirsiniz. Bu kusursuz entegrasyon, karmaşık modülasyonlara ve ses şekillendirme konusunda daha derin bir araştırmaya olanak tanıyarak müziğinize sonik yaratıcılığın yeni bir boyutunu kazandırır.


 

Step arpeggiator özelliği

 

KingKORG NEO, çaldığınız akorlara göre otomatik olarak arpej cümleleri üreterek performanslarınıza hayat veren bir araç olan çok yönlü bir step arpeggiator ile donatılmıştır. Altı farklı arpej türü arasından seçim yaparak sesinizi daha da özelleştirin. Her adımın süresini, aralığını ve açık/kapalı durumunu belirleyerek çeşitli ritmik olasılıkların önünü açabilirsiniz.

 

 

Zahmetsiz kontrol

 

KingKORG NEO, analog synthesizerların klasik hissini günümüz teknolojisinin en iyisiyle birleştiren orijinal bir panel düzeniyle tasarlanmıştır. Bu düzeni, ayarlama yaparken doğru kontrolleri parmaklarınızın ucuna getirerek iş akışınızı kolaylaştıracak şekilde bloklar halinde özenle düzenlenmiştir.

 

Osilatör bölümü, o anda seçili olan algoritmanın adını gösteren özel bir ekrana sahiptir. Bitişiğindeki kadranı basitçe çevirerek seçeneklere göz atabilir, açıklayıcı olarak isimlerini görebilir ve ANALOG veya DWGS gibi farklı kategorilere hızla geçebilirsiniz. Kontrol düğmeleri, her bir osilatörün en önemli parametrelerini ayarlamak için stratejik olarak yerleştirilmiştir ve sesi gerçek zamanlı olarak şekillendirmenin dokunsal tatminini yaşamanıza olanak tanır.

 

Bu sezgisel deneyimi geliştiren KingKORG NEO, üç ana efektin her biri için özel kadranlara sahiptir. Bu setup, farklı efektleri denemenizi ve bunların sesiniz üzerindeki etkisini olabildiğince basit bir şekilde duymanızı sağlar. Kendinden aydınlatmalı organik EL ekranı sayesinde, ister sahnenin parlak ışıkları altında ister stüdyo ortamında olun, görünürlük kristal netliğindedir.


 

Canlı performansta kolaylık sağlamak için favoriler özelliği

 

Favoriler özelliği, sık kullandığınız programları tek dokunuşla seçmenize olanak tanır. Hızlı seçim için sekiz kategori favori düğmesine toplam 40 program atayabilirsiniz.


 

Teknik Özellikler

 

Klavye
37 tuş (velocity ve release-velocity hassasiyetli)

 

Ses motoru
XMT (eXpanded Modeling Technology)

 

Maksimum Polifoni
24 ses

 

Tınılar
Maksimum 2 tını (Layer / Split)

 

Osilatör
Yapı: 3 osilatör (analog, noise, DWGS, PCM ve MIC IN türleri arasından seçim yapın)
Tür sayısı: 138 tür (32 analog ve noise, 40 DWGS, 65 PCM, 1 MIC IN

 

Filtre
Yapı: 1 filtre (LPF, HPF, BPF arasından seçim yapın)
Tür sayısı: 18 tür (7 LPF, 5 HPF, 6 BPF)
Modülasyon
Yapı: EG 2 ünite, LFO 2 ünite
Routing: Sanal yamalar 6 set

 

Efekt
Bölümler: Program efektleri x 3 (PRE FX, MOD FX, REV/DELAY) + EQ (2Band)
Türler:
PRE FX: 6 tip (DISTORTION, DECIMATOR, RING MOD, GT.AMP, EP.AMP, TONE)
MOD FX: 6 tür (FLANGER, CHORUS, U-VIBE, TREMOLO, PHASER, ROTARY) REV/DELAY: 6 tür (HALL, ROOM, PLATE, TAPE ECHO, MOD DELAY, BPM DELAY)

 

Vocoder
16-bant vocoder, formant kaydırma özelliği, formant tutma özelliği

 

Arpeggiator
8 adıma kadar (adım sayısı değiştirilebilir), 6 tip (YUKARI/AŞAĞI/ALT1/ALT2/RANDOM/TRIGGER)

 

Programlar
Program sayısı: 300 program (200 preset / 100 user)
Kategori sayısı: 8 kategori

 

Ekranlar
Ana: 16 x 2 karakterli OLED ekran
Osilatör, Filtre: 128 x 64 piksel OLED ekran

 

Ses
Mikrofon girişi
Bağlantı: XLR tipi (dengeli)
Maksimum seviye: +5 dBu

L/MONO,R çıkışı
Bağlantılar: 6,3 mm TS phone jack (Dengesiz)
Yük empedansı: 10kΩ veya daha yüksek
Maksimum seviye: +5 dBu

 

Kulaklık çıkışı
Bağlantı: 6,3 mm (¼”) stereo phone jack
Maksimum seviye: 60mW + 60mW@33Ω

DAMPER (yarım damper desteklenmez)
Switch/Pedal
MIDI GİRİŞ/ÇIKIŞ
USB B Bağlantısı

 

Güç kaynağı
AC adaptör (DC12V)

 

Güç tüketimi
9W

 

Boyutlar (E x D x Y)
565 x 338 x 92 mm / 22,24” x 13,31” x 3,62

 

Ağırlık
3,1 kg / 6,83 lb.

 

Beraberinde verilenler
AC Adaptör, Vocoder mikrofonu (+ filtre)

 

Aksesuarlar (ayrıca satılır)
XVP-20: Expression/Volume pedalı, EXP-2: Foot Controller, DS-1H: Damper pedalı, PS-1, PS-3: Switch Pedal
 

destek içerik gelecek
BENZER ÜRÜNLER
MICROKORG
Synthesizer / Vocoder

18.150
MICROKORG-CR
Synthesizer / Vocoder

21.450
MICROKORG-XL+
Synthesizer / Vocoder

18.150
MICROKORG-S
Synthesizer / Vocoder

19.800
RK-100S-2 BK
Keytar

29.700
RK-100S-2 RD
Keytar

29.700
MONOLOGUE-BK
Monophonic Analogue Synthesizer

12.870
MONOLOGUE-BL
Monophonic Analogue Synthesizer

12.870
MINILOGUE
Polyphonic Analogue Synthesizer

24.750
MINILOGUE XD-M
Analog Synthesizer Module

27.225
PROLOGUE-16
Polyphonic Analogue Synthesizer

59.400
OPSIX
FM Synthesizer

24.750
OPSIX SE
FM Synthesizer

74.250
OPSIX SE PLATINUM
FM Synthesizer

79.200
WAVESTATE SE
Wave Sequencing Synthesizer

74.250


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.