0 ürün - 0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0
0 ürün - 0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0

OPSIX MK2
FM Synthesizer
KDV Dahil :33.000
33.000
Havale/EFT :33.000
Favorilere Ekle
OPSIX MK2
Fiyatı düşünce haber ver

100TL ve Üzeri
Kargo Ücretsiz

% 100 Güvenli
Alışveriş

2 Yıl Distribütör
Garantisi

Tüm Sorularınız İçin
0(212) 249 86 36

İade & Değişim
Garantisi

Vade Farksız
3 Taksit

Tam Spektrumlu Ses Deneyimi

opsix mk II eşi benzeri olmayan bir dijital synth'tir. Orijinal opsix'in ses motorundan esinlenilerek, eşzamanlı seslerin sayısı artırılarak olağanüstü 64 sese çıkarıldı. Sonuç üstün performans ve hassas kontroldür.

Opsix Operatör Mikseri ilk kez FM sentezlemeyi basitleştirerek onu sadece anlaşılır hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda kontrol edilebilir hale de getirdi. Ekstra sentezleme olanakları ve programlamaların da eklenmesiyle daha verimli bir iş akışı ve daha da zengin bir ses sundu.

Ayrıca çok sayıda yüksek kaliteli kütüphane de dahil olmak üzere hem orijinal opsix hem de opsix Native yazılımındaki sesler ve sample'lar ile tamamen uyumludur.


- Olağanüstü 64 sese evrim
- Operatör Mikseri ile Aydınlanın
- Doğrudan Etkili Kontroller
- Altısı Bir Arada Sentezleme
- Değiştirilmiş FM yapısı geniş bir spektrumda sesler sunar
- Güçlü Efekt Processing
- Programlanabilen 16 adımlı sequencer
- Canavar Modülasyon Matrixi
- Yeni, benzersiz sesler üretmek için zar atma
- Ücretsiz Kütüphane Yazılımı
- Pek çok kullanıma hazır ses paketi artık KORG Mağazasında mevcut
  (https://korg.shop/sound-libraries/opsix.html)
- Opsix Native'e (yazılım) özel geçiş


Olağanüstü 64 sese evrim

Opsix mk II, orijinalinde bulunan 32 sesin iki katı kadar olan 64 sese sahiptir ve kullanıcıların eşzamanlı seslerin sayısı konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan ton düzenlemenin keyfini çıkarmasına olanak tanır. Ayrıca bu ürünün en belirgin özelliği olan operatör-mixer bölümü yeni bir görüntü rengi olan yeşil ile vurgulanmıştır.


Operatör Mikseri ile Aydınlanın

Her sesin kalbinde, sizi keşfetmeye davet eden altı adet fader ve knob'dan oluşan Opsix mk II'nin Operatör Mikseri basit setler halinde bulunur. Her biri carrier'ları belirtmek için kırmızı, modulator'leri belirtmek için mavi renkte yanar. Bu ayarları değiştirmek, müzikal fikirlerinize taze bir hayat katmak için yeni ses şekillendirme olanaklarının kapısını açar. Bu uygulaması basit iş akışı, tıpkı sunduğu sesler gibi, Opsix mk II'yi bu kadar benzersiz kılan şeyin bir parçasıdır.


Doğrudan Etkili Kontroller

İster bir önyüklü ayarda oynamalar yapıyor olun, ister sıfırdan bir ses oluşturuyor olun, sağdaki altı veri giriş düğmesi ihtiyacınız olan parametrelere hızlı erişim sağlar ve büyük OLED ekranla sorunsuz bir şekilde senkronize edilerek iş akışınıza net, odaklı bir yön verir. Mikserle de birleştiğinde taze sesler yaratmayı son derece kolay ve en önemlisi de eğlenceli bir hale getirir!

Radikal Korg MS-20 low-pass/high-pass filtresinden, sesinize vintage bir his veren güçlü ama pürüzsüz KORG Polysix low-pass filtreye kadar çok çeşitli analog tarzda filtreler arasından seçim yapın. Ayrıca, rezonans ayarlı iki veya dört kutuplu low-pass, high-pass, band-pass ve band-reject filtreleri de vardır.

Yaptığınız müzikle ilgili ekran aracılığıyla size görsel geri bildirim sağlayan yerleşik bir spektrum analizörü ve osiloskop da var.


Altısı Bir Arada Sentezleme

Opsix mk II'in çekirdeği üst düzeyde olmaktan aşağı kalmaz. Dalga formları neredeyse sonsuz şekillerde düzenlenebildiğinden ve modüle edilebildiğinden, Opsix mk II çeşitli sentez türlerine benzeyen sonik işleri kolaylıkla yapabilir:

Subtractive
İstediğiniz sesi elde etmek için sesin bazı kısımlarını kaldırmak; En yaygın kullanılan sentez. Opsix mk II, birçok son teknoloji ve klasik analog sentez tonunu elde etmek için altı adede kadar envelope ve multi-model filtre kullanır.

Yarı Modüler
Sesi değiştirmek için sinyal yollarını yeniden yönlendirme. Alogoritma bölümünde bir döngü, operatörler arasındaki sinyal yönlendirmesinin birlikte çalışma şeklini değiştirerek sesi dramatik bir şekilde yeniden şekillendirecek ve hiçbir yama kablosuna gerek kalmayacak.

Analog (Modelleme)
Analog tarzı kontroller ve çok sayıda istiflenebilir waveform sizi kısa sürede dijitalden analog sese götürür. Derin basların, canlı lead'lerin, kalın pad seslerinin, yumuşak brass tonlarının ve çok daha fazlasının keyfini çıkarın.

Waveshaping
Harmonik veya harmonik olmayan agresif tonlar elde etmek için dalga biçimlerine kasıtlı distortion eklenebilir. Bu sayede, dolu bir karakterli cesur, keskin tonlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Additive
Waveformları bir araya getirmek ve harmoniklerini harmanlamak, geniş bir yelpazedeki uyumlu, uyumsuz ve gerilime dayalı seslerin anahtarıdır. Mevcut altı operatörle, kayıt tarihi boyunca duyduğunuz klasik sesler için zamanda geriye gitme yeteneği de dahil olmak üzere eksiksiz bir FM deneyimi mümkündür.

Klasik FM
Son olarak, Opsix mk II'nin son derece esnek ve güçlü mimarisi gerçek altı Operatörlü FM ile başlar. Sonuç olarak, 80'lerden günümüze binlerce hit parçada mutlaka duymuş olduğunuz imza niteliğindeki sesleri, günümüzde mevcut olan diğer bağımsız FM synth'lerden çok daha fazla polifoni ile kolayca sunar.

Sesleri yaratmanın ve keşfetmenin tüm bu yolları ile Opsix mk II, "gelecek-modern-klasik" bir synth için benzersiz bir şekilde uygundur!

 

Değiştirilmiş Gerçeklik
Opsix mk II FM tabanlıdır ancak klasik synthesizer ile olan benzerlikleri burada sona ermektedir. Altered FM mimarisi, yeni ses bileşenleri sayesinde daha önce tek bir synthesizer'ın kapsayamadığı kadar geniş bir spektrumda sesler sunar; yeni waveformlar, filtreler, shaping, efektler, LFO'lar, envelopelar, modülasyonlar ve daha fazlası, hepsi geniş bir ses yelpazesine dönüşüyor.

 

Güçlü Efekt Processing
Opsix mk II, seslerinizi daha da geliştirmek için birlikte kullanabileceğiniz 30 tür yüksek çözünürlüklü efektten oluşan üç blok sağlar. Choir, Phaser, Delay ve Compressor gibi kullanılabilir standart efektlerin harika bir karışımından, sesinizi bir sonraki seviyeye yükseltecek birinci sınıf parlak reverblere kadar her şey var.


Polifonik Motion Sequencing
Opsix mk II, esneklik ve güç açısından groove boxlara rakip olan inanılmaz bir step sequencer'a sahiptir. Herhangi bir seste PLAY düğmesine basın ve sekansların karmaşıklığını deneyimleyin! Her Programın kendi içinde saklanan benzersiz sekansları kullanabilir veya kendinizinkini yaratarak değiştirebilirsiniz.

Adım başına en fazla altı nota kaydedebilir ve her notanın hızını, geçiş süresini ve çalma zamanlamasını düzenleyebilirsiniz. Uzun cümleler oluşturun veya tıngırdamaları ve davul seslerini taklit etmek için zamanlamada ince değişiklikler yapın; bu, tipik bir 16 adımlı sequencerda mümkün olmayan bir şeydir. Opsix mk II'nin motion sequencer'ı aynı zamanda altı parametreye kadar olan değişiklikleri kaydetmenize, bir cümle içindeki seste yumuşak hareket değişiklikleri oluşturmanıza veya her adımda önemli ölçüde değişen ritimler oluşturmanıza olanak tanır.


Canavar Modülasyon Matrixi
Opsix mk II'nin modülasyon olanakları gerçekten akıllara durgunluk veriyor. Altı operatör modu ve 40 ön-ayarlı algoritmanın yanı sıra kendi algoritmanızı oluşturma yeteneğiyle Opsix mk II, size dinamik ses seçenekleri sunar.

Bu sentezleme, sinyal zincirinin sonunda gelen işlemcilerle güçlendirilir. MOD bölümü, üç EG ve üç LFO ile operatörlerden ayrı çalışır; ve çeşitli yönlendirme olanakları için 12 sanal yama sunar. Atmosferik ses döngüleri oluşturmak veya seslerinize ritmik hareketler eklemek için geniş bir modülasyon yelpazesi içinden bu özellikleri kullanabilirsiniz.


Zar atmak
Beklenmedik sesleri keşetme havasındaysanız Randomize özelliğini kullanın. Synth'in parametrelerini tamamen karıştırıp yeni, benzersiz bir ses oluşturmak için zar simgesiyle işaretlenmiş düğmeye basın. Randomize özelliğini tüm parametreler için veya yalnızca operatörler, algoritma veya diziler için kullanabilirsiniz.

Atışınızla altın vuruş yapabilirsiniz, ancak başaramazsanız tekrar deneyin veya sonucu bir sonraki yeni sesiniz için bir başlangıç noktası olarak kullanın.


Ücretsiz Kütüphane Yazılımı
opsix Sound Librarian, Opsix mk II'deki verileri USB aracılığıyla bir bilgisayara bağlayarak  görüntülemenizi ve düzenlemenizi ve ses verilerini Opsix mk II ile bilgisayar arasında aktarmanızı sağlar.


KORG Shop
KORG Shop, müzik prodüksiyonunuzda opsix için kullanıma hazır geniş bir ses paketleri yelpazesi sunar. Dünyanın dört bir yanından ses tasarımcılarımız, sanatçılarımız ve FM synthesizer uzmanlarımız, müzik prodüksiyonunuzda kullanmanız için bu sesleri özenle hazırladılar.


Ücretsiz müzik yazılımı paketi
Opsix mk II, sadece şarkı yaratmanıza değil, aynı zamanda klavye çalma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak, “Skoove” kullanarak da yönetmenize izin veren “Ozon Elements” de dahil olmak üzere KORG ve diğer markaların yazılım synth'lerinin yanı sıra Izotope'un çeşitli müzik yazılımlarıyla birlikte gelir. 

Başka bir deyişle, bu synthesizer elinize geçtiği anda müziğinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak çeşitli araçlara sahip olacaksınız.

 

Opsix Native'e (yazılım) özel geçiş
Opsix serisi donanıma sahip olanların opsix native'e (yazılım) geçiş yapabilmeleri için özel fiyatla bir paket hazırladık. Kullanıcılar opsix kütüphanesi yazılımı aracılığıyla bir kupon kodu alabilirler, bu da KORG Mağazasından 49,99 $ özel fiyatla satın almalarına olanak tanır. Kullanıcılar, opsix serisi donanımları ile sahnede ve opsix native'i bir DAW'da kullanabilecek ve bu sayede de çeşitli ortamlarda kullanılabilir hale gelecek.
* opsix Sound Librarian v1.0.1 veya üzerini gerektirir.

1. opsix ve opsix SE sahipleri: opsix Editor/Librarian'ın en son sürümünü indirin ve yükleyin.
2. Editör/Kütüphanenin dosya menüsünü açın ve "Eklenti Kuponu Al..." seçeneğini seçin.
3. Bir iletişim kutusu görünecek ve bir kupon kodu görüntülenecektir. Ekrandaki talimatları takip edin ve kuponu KORG Mağazasında kullanın.

 

Opsix native
Opsix mk II, müziğinizle eşleşen seslere sahip, diğerlerinden farklı bir dijital sentezdir. Bir sonraki müzik projenize ilham verecek yüzlerce taze, son teknoloji sesi anında keşfedin! Kişiselleştirmenin gücü parmaklarınızın ucunda olduğundan daha da ileri gidin.

Sesin özelliklerini önemli ölçüde değiştiren operatör mikseri ve "Altered" kelimesiyle sembolize edilen FM enstrümanlarının sınırlarının çok ötesine geçen esnek ses motoru korunarak kuş bakışı ile tepeden bir görünüm ile tüm parametreler görünür. Kullanıcı arayüzü bu sentezleyicinin potansiyelini daha da genişletir.

opsix native, bir DAW'da müzik üretimi kullanımı için opsix / opsix SE ile tamamen aynı ses motoruna sahip, opsix / opsix SE'nin plug-in sürümüdür.


Teknik Özellikler

 

Klavye
37 tuş (Velocity ve release-velocity hassasiyetli)

Ses üreten sistem
Altered FM sound generator

Maksimum Polifoni
64 ses (ayarlara göre değişir)

Yapı
6 operatör, 1 filtre, 3 EG, 3 LFO, 3 efekt, step sequencer, arpeggiator

Algoritma
40 ön ayar + kullanıcı algoritması (her programa özel)

Operatör
6 mod (FM, Ring Mod, Filtre, FM Filtresi, Wave Folder, Efekt)

Osilatör Waveform
23 dalga form (Sine, Sine 12bit, Sine 8bit, Triangle, Saw, Saw HD, Square, Square HD, Additive Saw3, Additive Sqr3, Additive Tri3, Additive 12345, Additive 1+2, Additive 1+3, Additive 1+4, Additive 1+5, Additive 1+6, Additive 1+7, Additive 1+8, Noise S/H, Noise White, Noise Pink, Noise Blue)

Filtre
11 tür (LPF 12, LPF 24, LPF MS-20, LPF POLY6, HPF 12, HPF 24, HPF MS-20, BPF 6, BPF 12, BRF 6, BRF 12)

EG
ADSR

LFO
23 dalga formu (Triangle, Saw Down, Saw Up, Square, Sine, Sample&Hold, Guitar, Exp. Triangle, Exp. Saw Down, Exp. Saw Up, Step4 Triangle, Step6 Triangle, Step4 Saw Down, Step6 Saw Down, StepRnd:Time, StepRnd:Lvl&Time, StepRnd:Level, Random:Time, Random:Lvl&Time, Triangle + , Saw Down + , Saw Up + , Square +)

V.Patch
12 routing

Efekt
30 tür (Chorus, Unison Ensemble, Phaser, Phaser (BPM) , Auto Pan, Auto Pan (BPM), Flanger, Flanger (BPM) , Rotary Speaker, Auto Wah, Exciter, Enhancer, LFO Filter, 3-Band EQ, Distortion, Guitar Amp, Decimator, Grain Shifter, Master Limiter, Compressor, Delay, Delay (BPM) , Autopan Dly, Autopan Dly (BPM), Tape Echo, Tape Echo (BPM) , Early Reflection, Reverb, Shimmer Reverb, Spring Reverb)

Sequencer
Step Sequencer (16 adıma kadar, adım başı en fazla 6 nota)
Motion Sequencer (en fazla 6 lane)

Arpeggiator
7 pattern (MANUAL, UP, DOWN, ALT1, ALT2, RANDOM, TRIGGER)

Program sayısı
500 (fabrika ayarı olarak 350 preset ve 150 kullanıcı programı)

FAVORITE
64 (16 Slot x 4 Bank)

Kontroller
MODULATION çarkı, PITCH çarkı, RATIO OP 1–6 düğmeleri, LEVEL OP 1–6 kaydırıcıları, DATA ENTRY A–F düğmeleri

Girişler/çıkışlar
Kulaklık (6,3 mm stereo phone jack)
ÇIKIŞ L/MONO ve R (empedans dengeli 6,3 mm TRS phone jack)
DAMPER (6,3 mm phone jack, yarı-pedal desteklenmez)
MIDI IN ve OUT bağlantıları
USB B port

Güç kaynağı
AC adaptör (DC12V)

Güç tüketimi
5W

Boyutlar (E × D × Y)
565 × 338 × 90 mm / 22,24" × 13,31" × 3,54"

Ağırlık
2,9 kg / 6,93 lb.

Dahilinde verilenler
AC adaptör

Aksesuarlar (ayrıca satılır)
DS-1H damper pedal, PS-1 switch pedal, PS-3 switch pedal

destek içerik gelecek
BENZER ÜRÜNLER
MICROKORG
Synthesizer / Vocoder

18.150
MICROKORG-CR
Synthesizer / Vocoder

21.450
MICROKORG-XL+
Synthesizer / Vocoder

18.150
MICROKORG-S
Synthesizer / Vocoder

19.800
RK-100S-2 BK
Keytar

29.700
RK-100S-2 RD
Keytar

29.700
MONOLOGUE-BK
Monophonic Analogue Synthesizer

12.870
MONOLOGUE-BL
Monophonic Analogue Synthesizer

12.870
MINILOGUE
Polyphonic Analogue Synthesizer

24.750
MINILOGUE XD-M
Analog Synthesizer Module

27.225
PROLOGUE-16
Polyphonic Analogue Synthesizer

59.400
OPSIX
FM Synthesizer

24.750
OPSIX SE
FM Synthesizer

74.250
OPSIX SE PLATINUM
FM Synthesizer

79.200
WAVESTATE SE
Wave Sequencing Synthesizer

74.250


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.